Infraraudonųjų spindulių poveikis organizmui

Kategorija: Infraraudonieji spinduliai Patalpinimo data: 2014-11-28 Peržiūrų: 1750 Komentarų: 0

1. Infraraudonųjų spindulių skleidžiamos šilumos saugumas.  

Infraraudonieji spinduliai pradėti taikyti 5000-3000 m. prieš Kristų Kinijoje, vėliau jie  iš dabartinio Tibeto paplito ir po kitas užsienio šalis, tarp jų ir į Suomiją.

 

  Gydymas rankos prisilietimu, kurio tradicijos Kinijoje siekia 3000 metų, kažkiek yra paremtas natūralaus infraraudonojo spinduliavimo gydomuoju poveikiu. Žmogaus kūnas skleidžia per odą 3-50 mikrometrų infraraudonuosius spindulius, kurių  vidutinė  galia  -  9  mikrometrai.  Mūsų  rankų  paviršius  spinduliuoja  8-14  mikrometrų infraraudonąją energiją.

Infraraudonųjų spindulių sistemos atveju šiluminiai elementai trečdalį jų energijos skleidžia vidutiniu 2-5,6 mikrometrų nuotoliu, likusieji du trečdaliai spinduliuojami 5,6-25 mikrometrų nuotoliu, tai turi reikšmės jų gilesniam prasiskverbimui. Ši kombinacija sustiprina infraraudonųjų spindulių šilumos teigiamą poveikį sveikatai. Kiniečių mokslininkai 2-25 mikrometrų nuotolio bangas terapiniam gydymui laiko efektyviausiomis. Infraraudonojo spinduliavimo šaltinis yra magnezija, kurį šildo spiralių principu sumontuotas rezistorius. Taip spinduliuojama tolygi, maloni šiluma, kuria esame įpratę mėgautis pajūryje atostogų metu. Magnezija ir rezistorius patalpinti keraminiame vamzdelyje. Spinduliuojančio elemento temperatūros intervalas ir švelnia medžiaga padengtos metalinės grotelės garantuoja saugumą. Metalines groteles galima liesti seanso metu, nesibaiminant nudegti. Išbandžius inraraudonųjų spindulių sistemą, nustatyta, kad ši sistema neskleidžia jokio elektromagnetinio lauko ir nesukelia pavojaus sveikatai.

2. Originali šilumos sistema

Kuo ypatinga infraraudonųjų spindulių sistema?

Naudingi yra tie infraraudonieji spinduliai, kurie sukelia šilumos giluminį prasiskverbimą į audinius. Skleidžiama energija  tiksliai pritaikyta kūno energijai, todėl kūnas absorbuoja iki 93% skleidžiamos infraraudonųjų spindulių šilumos. Įprastinė karštojo oro sauna siūlo tiesiogines įkaitinimo formas. Saunoje šilumos poveikis kūnui pasiekiamas cirkuliuojant labai karštam orui ir šiam orui tiesiogiai veikiant odos išorinį sluoksnį.

Infraraudonųjų spindulių sistemos atveju 80% sunaudojamos energijos veikia kūną, ir tik 20% spinduliuojamos šilumos kaitina orą, todėl energijos sąnaudos yra minimalios. Taip pasiekiamas žymiai intensyvesnis prakaitavimas nei įprastoje saunoje, nors infraraudonųjų spindulių kabinoje vyrauja tik 50-65oC temperatūra, veikianti daug švelniau nei 85-1000 C temperatūra saunoje. Žymiai sumažėja

kraujagyslių susiaurėjimo rizika, išvengiama apytakos sistemą apsunkinančio karštojo oro įkvėpimo ir t.t.

Tais atvejais, kai giluminio šilumos prasiskverbimo poveikis taikytinas tik gydomaisiais tikslais (pvz. patempimai, sportinės traumos, reumatas), infraraudonųjų spindulių kabina galima naudotis palikus duris atviras. Šis naudojimo metodas taip pat tinka siekiant sušildyti raumenis prieš fizinius krūvius, pavyzdžiui, prieš sporto rungtynes.

I nfraraud onų jų s pin duli ų sist em a pap rasta nau do tis!

Naudojimosi sauna dažnumas priklauso nuo šiai procedūrai būtinų laiko ir finansinių sąnaudų. Įprastinei suomiškai saunai įkaitinti naudojant karštojo oro sistemą paprastai reikia ne mažiau kaip 45-60 min., tuo tarpu infraraudonųjų spindulių kabina paruošiama naudoti per 10 min., ja galima naudotis spontaniškai, iš anksto neplanuojant, kad ir nuovargiui pašalinti vėlyvu metu. Tam pakanka 30 min. trukmės seanso. Verta pažymėti ir žymiai mažesnes infraraudonųjų kabinų eksploatacijos sąnaudas.

30 min. trukmės seansui (įskaitant įkaitinimui sunaudojamą laiką) sunaudojama 875 W elektros energijos. Naudojantis kabina du kartus per savaitę išlaidos sudaro 3 – 4 eurus per mėnesį, tuo tarpu įprastinės suomiškos saunos atveju šios išlaidos bus dešimtį kartų didesnės.

3. Infraraudonųjų spindulių skleidžiamos šilumos teigiamas poveikis sveikatai

Apie susidomėjimą infraraudonųjų spindulių poveikiu sveikatai liudija publikacijos visame pasaulyje. Per pastaruosius 25 metus infraraudonųjų spindulių taikymo galimybes išsamiai tyrė japonų ir kiniečių mokslininkai, gydytojai, surinkę nemažai šios srities žinių. Japonijos gydytojai įsteigė Infraraudonųjų spindulių bendrovę („Infrarot-Gesellschaft“), kurios užduotis - tirti infraraudonųjų spindulių naudojimo galimybes gydomaisiais tikslais. Tolimuosiuose Rytuose parduota beveik 700  000 infraraudonųjų spindulių sistemų. Manoma, kad visame pasaulyje infraraudonųjų lempų poveikį patyrė daugiau kaip 30 mln. žmonių. Vokietijoje terapiniam gydymui infraraudonieji spinduliai naudojami jau daugiau kaip 25 metus.

Pasyvių pratybų poveikis širdies kraujagyslėms

Infraraudonųjų spindulių skleidžiama šiluma suteikia galimybę prie invalidų vežimėlio prikaustytiems arba kitokią negalią turintiems žmonėms, kurie negali dalyvauti aktyvių pratimų programose, tinkamai pasirūpinti apytakos ir širdies kraujagyslių sistema, be to, infraraudonųjų spindulių seansai gali būti sėkmingai sujungiami su aktyvių pratimų programomis.

Dauguma žmonių, mėgstančių bėgimą, siekia stimuliuoti apytakos ir širdies kraujagyslių sistemą, o ne lavinti raumenis. Šiuo atveju infraraudonųjų spindulių sistema yra ne mažiau efektyvi.

Infraraudonųjų spindulių sistema užtikrina infraraudonųjų spindulių giluminį prasiskverbimą į audinius, taip pasiekiamas raumenų audinio giluminio sušildymo efektas. Kūnas į tai reaguoja hipotalaminio pobūdžio širdies pulsavimo padidėjimu. Tokiu būdu yra skatinama širdies kraujagyslių veikla, pagerėja kondicija. Medicininiai tyrimai patvirtina šiluminių vonių teigiamą įtaką širdies kraujagyslių veiklai stimuliuoti. Kūno temperatūra mažėja suintensyvėjus kraujo apytakai ir širdies susitraukimų dažniui.

NASA tyrimais nustatyta, kad stimuliavimas  infraraudonaisiais spinduliais - geriausias metodas siekiant palaikyti astronautų širdies kraujagyslių stabilią kondiciją ilgesnių kosminių skrydžių metu.

Guytono "Textbook of medical physiology" rašoma, kad išskiriant vieną gramą prakaito sudeginama 0,586 kcal. Citata iš “JAMA” leidinio: "Vidutinės fizinės kondicijos asmuo prakaituodamas saunoje be didesnių sunkumų išskiria iki pusės litro prakaito, tam sunaudodamas 300 kcal. Tai atitinka nubėgtą 3,5 - 5 km nuotolį. Prie karščio pripratęs asmuo prakaituodamas gali sunaudoti 600-800 kcal. Veikiant infraraudoniesiems spinduliams  išskiriama  labai  daug  prakaito,  todėl,  kalbant  apie  prakaituojant infraraudonųjų spindulių kabinoje sunaudojamą kalorijų kiekį, skaičiai yra tikrai įspūdingi. Infraraudonųjų  spindulių  sistema  gali  užimti  centrinę  vietą  fitnio  arba  kitų  sportinių  pratimų programoje ir pakeisti tam tikrą varginančių pratimų dalį.

Aplinkos užterštumas ir infraraudonųjų spindulių sistema. Sveika mityba, švarus vanduo ir oras – būtinos sveikatos prielaidos.

Pasaulyje pagaminama nepaprastai daug pesticidų. Mūsų maiste gausu metalų ir toksinų. Kartu su maistu organizmas gauna piktžoles naikinti ir gerą derlių užtikrinti skirtų medžiagų. Mūsų valgomi mėsos ir pieno produktai užteršti augimo hormonais ir antibiotikais. Žuvys užnuodytos gyvsidabriu ir metalais. Be to, gyvsidabrio organizmas gauna ir iš dantų plombų, kadangi šios per 10 metų netenka 50%  jose  esančio  gyvsidabrio.  Toksiškų  substancijų  yra  ir  geriamajame  vandenyje.  Žmogaus organizmas priima visus šiuos toksinus ir vėliau juos “sandėliuoja” riebaluose, kauluose ir įvairiuose organuose.

Organizmo išvalymas nuo toksinų - būtina priemonė norint užkirsti kelią įvairioms ligoms ir sveikatos sutrikimams. Šalia sveikos mitybos, pasninkavimo ir įvairių dietų infraraudonųjų spindulių sistema siūlo platų patikrintų galimybių spektrą, kurie išeina už tradicinės medicinos ribų. Reguliarūs infraraudonųjų spindulių seansai – veiksminga, be to, paprasta naudoti ir nereikalaujanti didelių finansinių sąnaudų priemonė. Didžiausią toksinį pavojų kelia riebalai ir cholesterolis, patenkantys į organizmą kartu su maistu. Infraraudonųjų spindulių kabinoje metu išskiriamame prakaite yra vandens, riebalų, cholesterolio ir sunkiųjų metalų. Žmonių, besinaudojančių infraraudonųjų spindulių kabina, prakaitas buvo ištirtas ir palygintas su įprastinėje saunoje išskiriamu prakaitu.

Gauti šie rezultatai:

Išskiriama medžiaga

Įprastinė karštojo oro sauna

Infraraudonųjų spindulių sistema

Vanduo

95-97%

80-85%

Kita

5-10 %

15-20 %

 

Palyginę matome, kad infraraudonųjų spindulių kabinoje metu išskiriama dvigubai daugiau prakaito ir trigubai daugiau kitokių nei vanduo medžiagų,  tai reiškia, kad šios sistemos  sugebėjimas pašalinti kenksmingąsias medžiagas viršija tradicinės karštojo oro saunos galimybes šešis kartus.

Dietų specialistų nuomone, toksiškos medžiagos, kurių organizmas nesugeba pašalinti per tam tikrus organus, kaupiamos riebalų audinyje. Dr. Ishikawa (Japonija) teigia, kad riebalų audiniui suskaidyti reikalinga  ne  mažesnė  kaip  450oC  temperatūra. Infraraudonųjų spindulių skleidžiamos energijos šiluminis poveikis  suteikia  galimybę  pasiekti  minėtą  temperatūrą riebalų audinyje, neapkraunant apytakos sistemos, todėl išskiriamų toksiškų medžiagų koncentracija (palyginus su įprastine karštojo oro sauna), yra žymiai didesnė.

Reguliarūs infraraudonųjų spindulių seansai - optimalus būdas pašalinti iš organizmo kenksmingąsias medžiagas.

Infraraudonosios šilumos terapinis poveikis:.

1)     Infraraudonoji šiluma skatina audinio tempimąsi

Šis efektas svarbus pažeidus sausgysles, raiščius ir raumenis. Be to, giluminis šildymas rekomenduotinas prieš treniruotes arba sporto varžybas, siekiant sumažinti sportinių traumų pavojų.

2)     Padeda kovoti su galūnių sustingimu

3)     Sumažina raumenų įtempimą

Veikiant spinduliuojamai šilumai, raumenys atsipalaiduoja, pašalinamas įtempimas.

4)     Malšina skausmus

Sumažinami su sėdimuoju nervu susiję skausmai. Šiluma sumažina skausmų antplūdžius tiek ties nervų šaknelėmis, tiek šalia esančiuose audiniuose. Stomatologinėse studijose šis fenomenas minimas kaip nuskausminimo priemonė.

5)     Stimuliuoja kraujo apytaką

Į šilumą organizmas reaguoja suintensyvėjusia kraujo apytaka. Sušildžius tam tikras kūno dalis, įtakojami kitų kūno dalių refleksai, skatinamas kraujagyslių plėtimasis.

6)     Skatina sveikimą uždegiminių procesų atveju

Pastaraisiais metais infraraudonoji šiluma kaip gydomojo proceso sudėtinis elementas taikoma vis dažniau. Pagrindinės sritys:  nesudėtingi audinio pažeidimai,  klubo sąnario skausmai, menstruaciniai skausmai, neurodermitas, infekcinės egzemos, pooperacinės infekcijos, žvilgsnio paralyžius, viduriavimas, plaučių ir tulžies pūslės uždegimas, neurastenija, dubens uždegimas, nušalimai. Infraraudonųjų spindulių šiluma  gydymo ir  skausmų malšinimo praktikoje taikoma daugiau kaip keturiasdešimtyje prestižinių Kinijos klinikų.

Kraujo apytaka

Išvardinti negalavimai gali būti susiję su nepakankama kraujo apytaka, kurią pagerinti galima paveikus infraraudonaisiais spinduliais: artritas, nervinė įtampa, nervų uždegimai, greitas pervargimas, sciatica, diabetas, randų skausmai, nugaros skausmai, raumenų ligos, reumatas, menstruaciniai skausmai, skrandžio funkcijos sutrikimai, varikozinis venų išsiplėtimas, kraujo  apytakos sistemos susirgimai, pooperaciniai patinimai.

Širdies ir kraujagyslių ligos

Kiniečių medikai pastebėjo, kad gydymo po patirto infarkto atveju pasiekiama taip pat puikių rezultatų.  Pasak  žymaus  makrobiotikos  specialisto  Hermann’o  Aihara,  infraraudonųjų  spindulių terapijos sėkmę paaiškina toliau pristatomi sąryšiai:

Kai kraujyje yra per daug cholesterolio ir riebalų, pasireiškia negatyvios pasekmės:

    - kraujas sutirštėja ir eritrocitai sulimpa. Dėl sumažėjusio paviršiaus ženkliai sumažėja deguonies įsisavinimas.

    -  kapiliarai  blokuojami,  atsiranda  deguonies  nepakankamumas.  Deguonies nepakankamumas ląstelėse skatina drėgmės kaupimąsi ir sukelia tinimą,

    - sulipę kraujo kūneliai blokuoja arterijas. Dėl to padidėja kraujospūdis ir atsiranda infarkto grėsmė;

Odos ligos

Infraraudonieji spinduliai pasižymi gydomuoju poveikiu įvairių odos susirgimų atveju:

-        spuogai: atidaromos poros, riebalų perteklius pašalinamas

-        dilgėlinė: pastebimas būklės pagerėjimas

-        nudegimų žaizdos: randų sumažėjimas, sumažėję skausmai

-        sužeidimai: paspartėjęs gijimas, sumažėjęs randų kiekis

-        nemalonus kūno skleidžiamas kvapas: būklės pagerėjimas pagerėjusios odos funkcijos dėka

-        psoriazė: puikūs rezultatai psoriazinių nusiskundimų atveju

-        egzemos: sumažėjimas

-        saulės nudegimai: skausmų malšinimas ir gydomasis poveikis.

Infraraudonųjų spindulių sistema skatina intensyvų prakaitavimą. Dauguma kenksmingųjų medžiagų, susikaupusių  organizme   metabolinio   proceso   eigoje,   pašalinama   iš   organizmo   intensyviai prakaituojant.

Grožis

Infraraudonieji spinduliai padeda odą aprūpinti krauju, skatina jo suintensyvėjimą, tai - esminė prielaida gražiai, jaunai ir švelniai odai išsaugoti. Pašalinama šerpetota oda, pagerėja odos struktūros elastingumas, oda tampa švelni ir lygi.

Celiulitas

Celiulitas –  želės pavidalo substancija, kurią suformuoja po oda besiformuojančios vandens, riebalų ir kenksmingų medžiagų sankaupos. Infraraudonieji spinduliai gali atstatyti odos pusiausvyrą ir suteikti organizmui galimybę pašalinti šias medžiagas kartu su prakaitu.

Kaip matome, infraraudonieji spinduliai pasižymi visa eile terapinių efektų, kuriuos patvirtina visame pasaulyje atliekami tyrimai.

Prieš ir po šilumos vonių išgerkite vandens (geriausiai tinka mineralinis vanduo). Šiltas dušas prieš šilumos vonių seansą skatina intensyvesnį prakaitavimą. Patiesus rankšluosčius sėdėti skirtoje vietoje ir  po  kojomis,  vėliau  valymui  sugaištama visai  nedaug  laiko.  Pasireiškus pirmiesiems peršalimo simptomams, šilumos vonių poveikis gali padėti sustiprinti organizmo atsparumą ir apriboti virusų dauginimąsi. Vis dėlto, bet kokių negalavimų atveju visų pirma patariama pasitarti su gydytoju. Nepamirškite pasirūpinti skysčių ir mineralinių medžiagų balanso atstatymu. Naudokitės infraraudonųjų spindulių sistema reguliariai ir dažnai.

Išbandykite! Tai tikrai padeda!

600oC temperatūra infraraudonųjų spindulių kabinoje maloniai veikia kūną. Prakaituojama komfortiškoje aplinkoje. Įstatykite šakutę į lizdą, nuspauskite mygtuką, nustatykite pageidaujamą temperatūrą  ir  patogiai  įsitaisykite.  Patirkite  šį  nuostabų  poveikį!  Prakaituojant  infraraudonųjų spindulių kabinoje:

·       iš organizmo išvalomi šlakai

·       išvalomos kraujagyslės

·       lavinama imuninė sistema

Infraraudonųjų   spindulių   kabinų    atžvilgiu   galioja    tokios    pačios    instrukcijos,   kaip    ir saunoms.

Šiluma – nuo seno žinoma gydymo priemonė

Šilumą žmonės nuo seno naudoja tokioms ligoms kaip reumatas, podagra, išijas, neuralgija gydyti. Kiekvienam  žinomas gydomasis šilumos poveikis peršalimo,  uždegiminių ir reumatinių susirgimų atveju. Padidėjus kūno temperatūrai, mobilizuojami mūsų kūno apsaugininkai – baltieji kraujo kūneliai (leukocitai), suaktyvėja organizmo gynybinės jėgos ir imuninė sistema.

Žmonija sukūrė daugybę šilumą skleidžiančių šaltinių: įkaitintos degtos plytos, šildomoji pūslė, elektrinė šildymo pagalvė. Visi šie daiktai gali absorbuoti ir skleisti aukštą temperatūrą, tačiau dėl odos natūralaus jautrumo jie ant kūno gali būti dedami tik labai atsargiai. Veikiant šiluma, negalavimo simptomai sušvelnėja, pagerėja savijauta.

Dr. Aaron M. Flickstein (JAV) prof. Med. Dr. Wolfgang Schmidt Ernst-Moritz-Arndt,

Greifswaldo universiteto radiologijos/natūraliosios medicinos gydytojas specialistas (Vokietija)

Komentuoti

Saugos kodas